Wojewoda przekazał powiatowi wadowickiemu 100 tys. zł na zakup karetki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2019 14:55

Powiat wadowicki otrzymał 100 tys. zł dofinansowania na zakup nowoczesnej karetki. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek (1 sierpnia) wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Wojewoda przekazał powiatowi wadowickiemu 100 tys. zł na zakup karetki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W powiecie wadowickim działa pięć zespołów ratownictwa medycznego. W tym roku wymienione zostały dwie karetki. Trzecia, na którą powiat otrzymał właśnie dofinansowanie, ma być dostarczona w październiku. Resztę kwoty potrzebnej na jej zakup dołożą samorządy gminne i powiat.

- Wspólna troska rządu i samorządu o bezpieczeństwo, zdrowie i życie mieszkańców wyraża się poprzez konkretne gesty. Staramy się wspólnymi siłami odnawiać tabor, a jeśli chodzi o karetki na terenie całego województwa, to sprzęt, który musi być niezawodny - mówił wojewoda Ćwik.

Dodał, że przy dystrybucji środków na zakup ambulansów brane jest pod uwagę, jak długo służył dotychczasowy tabor i specyfika terenu, w którym jest on używany.

Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas dziękując za wsparcie finansowe mówił, że to już drugi ambulans, na zakup którego wojewoda przekazał środki. - Ta karetka będzie stacjonować w gminie Andrychów. To teren górzysty i ona tam powinna być - powiedział Kurdas.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze