Wojewoda: nie ma decyzji o zamknięciu Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie

Autor: KL,Onet/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2020 17:01

Pracownik medyczny Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie jest zakażony koronawirusem. Szpital  poinformował wszystkie odpowiedzialne służby, wdrożono odpowiednie procedury. Wojewoda mazowiecki, któremu podlega lecznica zapowiada, że placówka nie zostanie zamknięta, czasowo wyłączono z pracy izbę przyjęć.

Szpital nie zostanie zamknięty, czasowo wyłączono z pracy izbę przyjęć. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak czytamy w komunikacie Konstantego Radziwiłła, wojewody mazowieckiego nie zapadła decyzja o zamknięciu szpitala przez Wojewodę Mazowieckiego, ani przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie. 

W szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

"Szpital jest obecnie dezynfekowany, a izba przyjęć czasowo zamknięta. Pacjenci potrzebujący pilnej pomocy kierowani są do innych izb przyjęć. Pacjenci przebywający w szpitalu są pod opieką medyczną. Szpital nie zaprzestał działania" - informuje wojewoda. 

Dyrekcja UCK WUM w komunikacie przesłanym mediom poinformowała, że opracowano listę osób, które mogły pozostawać w kontakcie bezpośrednim z osobą zakażoną i listę osób kontaktowanych pośrednio.  

 Nieoficjalnie wiadomo, że zakażony to funkcyjny pracownik szpitala, który wrócił z Włoch. Wcześniej u jego żony wykryto koronawirusa. Sam zaś nie poddał się kwarantannie, a teraz okazało się , że również jest chory.

Centralny Szpital Kliniczny Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Banacha to największy szpital w Polsce - są w nim 1064 łóżka. Rocznie hospitalizuje się tam 55 tysięcy pacjentów, wykonywanych jest około 11 tysięcy operacji, w szpitalu działa 16 klinik i 6 zakładów.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum