Włoski Instytut Zdrowia: właśnie nastapił szczyt zakażeń koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 21:02

We Włoszech nastąpił szczyt zakażeń koronawirusem - ogłosił we wtorek (31 marca) szef Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Stan ten został osiągnięty ponad miesiąc po wybuchu epidemii w kraju.

We Włoszech nastąpił szczyt zakażeń koronawirusem; FOT. Shutterstock

- Doszliśmy do szczytu, ale ten szczyt to nie punkt, ale płaskowyż, z którego powinniśmy teraz zacząć schodzić - stwierdził Brusaferro na konferencji prasowej w Rzymie.

Zastrzegł następnie, że potrzebna jest ostrożność w ocenie sytuacji. - Od poziomu płaskowyżu epidemia może zostać wznowiona, jeśli przestaniemy respektować kroki na rzecz zahamowania wirusa i zasady trwającej izolacji - dodał szef Instytutu.

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 837 osób zakażonych koronawirusem  - poinformowano we wtorek (31 marca) w Rzymie. Liczba zmarłych od początku kryzysu w lutym wzrosła do 12428. Jest już ponad 105 tys. potwierdzonych przypadków infekcji.

Od trzech tygodni obowiązują surowe przepisy zabraniające wychodzenia z domu bez uzasadnionej potrzeby. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez prasę to zamknięcie kraju i wielu obszarów działalności w nim potrwa do końca kwietnia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum