Włocławek: ratownicy nie udzielili pomocy medycznej, bo mieli szkolenie

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2014 13:31

Ratownicy medyczni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, zamiast pomóc kobiecie, która zasłabła, dyskutowali o... pomaganiu. Ją samą odesłali na pogotowie. Byli zajęci uczestnictwem w Pierwszym Forum Bezpieczeństwa Narodowego.

Było to spotkanie wszystkich służb mundurowych i ratowniczych z Włocławka. W siedzibie jednej z wyższych uczelni strażacy, policjanci, żołnierze i ratownicy medyczni dyskutowali o współpracy w sytuacjach kryzysowych.

W czasie szkolenia doszło do niebezpiecznej sytuacji. Zasłabła dziennikarka lokalnego portalu. Świadkowie zdarzenia pobiegli do stojącej obok karetki pogotowia, w której było trzech ratowników biorących udział w szkoleniach.

Niestety ratownicy nawet nie ruszyli się z miejsca. Powiedzieli, że to nie ich zadanie i należy zadzwonić pod numer 112. Tymczasem sytuacja mogła być bardzo poważna, bo kobieta ma problemy z sercem i ciśnieniem.

Edyta Wcisło, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych, przyznała, że ratownik powinien zobaczyć co się dzieje z pacjentką, udzielić jej pomocy i ewentualnie przekazać informacje dyspozytorowi medycznemu, który przysłałby odpowiedni zespół ratowniczy.

Wezwana przez telefon karetka przyjechała po kilku minutach. Przybyli na miejsce ratownicy od razu udzielili kobiecie pomocy. Przełożony ratowników nie chciał komentować zaistniałej sytuacji. 

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum