Włocławek: pogotowie ratunkowe będzie miało motoambulans

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2019 16:15

Dużo szybsze dotarcie ratownika medycznego do osoby potrzebującej pomocy to najważniejsza zaleta motoambulansu, który od początku maja wejdzie w skład zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego we Włocławku.

Włocławek: pogotowie ratunkowe będzie miało motoambulans
Zakupiony ze środków własnych szpitala motocykl Yamaha Tracer 700 został dostosowany i wyposażony w elementy uprawniające do jazdy jako pojazd uprzywilejowany. Fot. WSS we Włocławku

Jak informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dzięki nowemu motocyklowi szpital będzie mogło dużo skuteczniej udzielać pierwszej pomocy mieszkańcom Włocławka i rejonu włocławskiego.

Ratownik na motocyklu będzie mógł szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, w szczególności w sytuacji zdarzeń w godzinach szczytu komunikacyjnego, karambolu na autostradzie i innego zatłoczonego samochodami miejsca.

Motocykl jest w stanie przebić się przez korki, dotrzeć do poszkodowanych. Podczas, gdy standardowy ambulans jest w trakcie docierania na miejsce, ratownik-motocyklista może dokonać już oceny sytuacji, podjąć już akcję reanimacyjną, czy przekazać relację z miejsca wydarzenia dyspozytorowi, który będzie mógł podjąć dalsze decyzje czy konieczne jest wysłanie jednego czy np. większej ilości zespołów i jakiego rodzaju.

 Zakupiony ze środków własnych szpitala motocykl Yamaha Tracer 700 został dostosowany i wyposażony w elementy uprawniające do jazdy jako pojazd uprzywilejowany. Dla motocykla przygotowano garaż, przeprowadzono również szkolenia z jego obsługi. Pojazdem kierować będą przeszkoleni w zakresie prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych ratownicy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum