Włochy: umiarkowany optymizm w związku z sytuacją epidemiczną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2020 13:39

Premier Włoch Giuseppe Conte wyraził we wtorek (29 września) "umiarkowany optymizm" w związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju. Ostrzegł zarazem, że bez poszanowania reguł sanitarnych zakażenia mogą wyrwać się spod kontroli.

Włochy: umiarkowany optymizm w związku z sytuacją epidemiczną
Fot. Shutterstock

Podczas spotkania z prezydent Szwajcarii Simonettą Sommarugą w Rzymie Conte oświadczył: "Włoski system służby zdrowia znacznie lepiej wyposażył się, by reagować na pandemię, zarówno pod względem leczenia, jak i wzmocnienia placówek medycznych, hospitalizacji, monitoringu i prewencji".

- Bardzo ważnym czynnikiem jest większa edukacja ludności, która wie, jak się bronić i (wie,) że musi przestrzegać reguł. Jeśli je szanujemy, możemy z ufnością powiedzieć, że uda nam się podejść do nowej sytuacji pandemicznej ze względnym spokojem, umiarkowanym optymizmem - ocenił szef włoskiego rządu.

Zaznaczył jednocześnie: - Jeśli obniży się poczucie odpowiedzialności, jakie panuje teraz, jeśli odłożone zostaną maseczki i nie będzie dystansu społecznego, krzywa epidemiczna znów się podniesie i nie będziemy jej kontrolować.

We Włoszech w ostatnich dniach notuje się dzienny przyrost liczby nowych zakażeń koronawirusem na poziomie około 1500.

Dotychczas potwierdzono wirusa u ponad 311 tysięcy osób. Obecnie zakażonych jest ponad 50 tysięcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum