×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włochy: już 34 ofiary koronawirusa. Zakażonych jest ponad 1,5 tys. osób

Autor: PAP/Rynek Zdrowia01 marca 2020 21:57

Do 34 wzrosła liczba osób, które zmarły we Włoszech w związku z koronawirusem - ogłosił w niedzielę rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borelli. W ciągu doby zmarło pięć następnych osób. Zastrzega się, że były one obciążone innymi chorobami.

Włochy: już 34 ofiary koronawirusa. Zakażonych jest ponad 1,5 tys. osób
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022


Zakażonych jest obecnie w całym kraju 1577 osób. Łączna liczba potwierdzonych dotąd przypadków to 1694 - obejmuje ona obecnie zakażonych, zmarłych i 83 osoby już wyleczone. Najwięcej przypadków notuje się w Lombardii; jest ich tam ponad 980. W regionie tym zmarły 24 osoby.

We włoskich szpitalach przebywa obecnie 693 chorych, w tym już 140 na oddziałach intensywnej terapii. W sobotę informowano o 29 przypadkach śmiertelnych w kraju oraz o 1128 zakażonych.

Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie przedstawiciel Krajowego Instytutu Zdrowia zwrócił uwagę, że wszystko wskazuje, iż wirus krążył we Włoszech od połowy stycznia, a zatem na ponad miesiąc przed wybuchem obecnego kryzysu.

W niedzielę poinformowano o odwołaniu dwóch dużych wydarzeń we Włoszech, zapowiedzianych na marzec. To międzynarodowy festiwal filmowy w Bergamo w Lombardii, którego gościem specjalnym miał być polski reżyser Jerzy Skolimowski. Impreza ma się odbyć w maju. Na listopad przełożono natomiast spotkanie w Asyżu na temat ekonomii według papieża Franciszka. Miało się ono rozpocząć 26 marca.

Z Rzymu Sylwia Wysocka - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum