Władze UM w Łodzi: zaszczepimy się w pierwszym możliwym terminie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2020 13:55

"Deklaruję, że ja i moi najbliżsi współpracownicy zaszczepimy się w pierwszym możliwym terminie" - zapowiedział we wtorek (22 grudnia) rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisław Kordek. Dodał, że brak masowego udziału w systemie szczepień oddali powrót do normalności.

Władze UM w Łodzi: zaszczepimy się w pierwszym możliwym terminie
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Komisja Europejska w poniedziałek wydała zgodę na dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej szczepionki przeciw COCID-19 firm Pfizer i BioNTech. Szczepienia w UE mają rozpocząć się 27-29 grudnia, w tym w Polsce 27 grudnia. Pierwszą grupę zaszczepionych będą stanowić pracownicy służby zdrowia. Masowe szczepienia mają ruszyć w styczniu.

O poddaniu się szczepieniom przeciw COVID-19 zapewnili we wtorek rektorzy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

"Deklaruję, że ja i moi najbliżsi współpracownicy zaszczepimy się w pierwszym możliwym terminie. Pamiętajmy! Szczepienia to możliwość prowadzenia regularnych, stacjonarnych zajęć klinicznych, powrotu w mury uczelni" - podkreślił rektor łódzkiej placówki kształcącej medyków prof. Radzisław Kordek.

We wpisie opublikowanym na internetowej stronie uczelni zaznaczył, że brak masowego udziału pracowników i studentów w systemie szczepień z pewnością utrudni realizację procesu kształcenia, a tym samym oddali wszystkich od powrotu do normalności.

Łódzki NFZ zadeklarował, że w ramach Narodowego Programu Szczepień dostęp do punktu szczepień przeciwko COVID-19 będzie miało zapewniony 95 proc. dorosłych mieszkańców regionu. Mieszkańcy 147 gmin i Łodzi będą mogli zaszczepić się w większości w placówkach POZ, w których leczą się na co dzień. 

Bartłomiej Pawlak

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum