Wielkopolskie: w Turku powstał punkt pobrań wymazów, w województwie jest ich już 20

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2020 09:40

Od środy (26 sierpnia) w Szpitalu Powiatowym w Turku działa punkt pobrań wymazów do badań na obecność wirusa Sars-Cov-2. Wielkopolski NFZ podkreślił, że to 20. takie miejsce w regionie.

Wielkopolskie: w Turku powstał punkt pobrań wymazów, w województwie jest ich już 20
W Wielkopolsce do tej pory działało 19 punktów wymazowych. Ich adresy oraz godziny pracy dostępne są na stronie internetowej pacjent.gov.pl. Fot. Shutterstock

Rzeczniczka Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Marta Żbikowska-Cieśla przypomniała, ze punkty pobrań to miejsca, w których pobierane są wymazy do badań na obecność wirusa Sars-Cov-2; pobrane próbki przekazywane są do laboratoriów.

- Z punktów pobrań korzystają między innymi osoby przebywające w kwarantannie oraz posiadające potwierdzone skierowanie do sanatoriów. Ujemny wynik testu to warunek konieczny, aby pacjent mógł skorzystać z leczenia uzdrowiskowego. W przypadku m. in. osób w kwarantannie oraz kuracjuszy, koszty pobrania wymazów oraz przeprowadzenia badań pokrywa NFZ - poinformowała.

Punkt pobrań w Turku powstał dzięki uzgodnieniom wielkopolskiego Funduszu ze szpitalem. W Wielkopolsce do tej pory działało 19 punktów wymazowych. Ich adresy oraz godziny pracy dostępne są na stronie internetowej pacjent.gov.pl.

Informacje o tym, gdzie znajdują się punkty najbliższe miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej można uzyskać także dzwoniąc pod numer infolinii: 800 190 590.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum