Wielkopolskie: szpitale otrzymały kolejną partię sprzętu ochronnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2020 20:54

Kolejną partię sprzętu ochronnego przekazano do szpitali klinicznych, specjalistycznych, wojewódzkich i wszystkich szpitali powiatowych w Wielkopolsce - poinformowały w poniedziałek (6 kwietnia) służby wojewody. W regionie zanotowano dotąd 329 przypadków zakażenia koronawirusem.

FOT. Twitter/Lubuska Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu podał w poniedziałek, że sprzęt otrzymały także: poznańskie izolatorium, hotel dla medyka i wszystkie zespoły ratownictwa medycznego.

Centrum zarządzania kryzysowego wojewody przekazało do placówek w sumie blisko 1,3 tys. kombinezonów ochronnych, prawie 211 tys. maseczek chirurgicznych i 31 tys. półmasek FFP3 i FFP2. Przekazano też ponad 1,2 tys. gogli, 52 tys. par rękawic ochronnych różnych typów i ponad tysiąc pięciolitrowych pojemników z płynem do dezynfekcji rąk.

- Znaczące dostawy zostały skierowane do zespołów ratownictwa medycznego. Na ich potrzeby przekazano m.in. 120 tys. maseczek chirurgicznych i 12 tys. półmasek, 24 tys. par rękawic, 1,2 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych i 600 gogli ochronnych - podał Stube.

Środki ochrony osobistej zostały również skierowane do regionalnych domów pomocy społecznej. W najbliższych dniach otrzymają one ponad 4,1 tys. litrów płynów do dezynfekcji i 7,2 tys. maseczek. Ponad 2 tys. litrów płynów przekazała KGHM we współpracy z Caritasem Kalisz. Pozostałe środki zapewniła Agencja Rezerw Materiałowych.

- Domy pomocy społecznej to bardzo wrażliwe miejsca, w których może istnieć duże zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. To również odpowiedź na wnioski dyrekcji wielkopolskich placówek, które chcemy bardzo mocno zabezpieczyć pod względem środków ochrony - powiedział wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Pierwsze transporty dotarły już do domów w Baszkowie i w Pleszewie. W Wielkopolsce działa 65 domów pomocy społecznej. Oferują one 6447 miejsc pobytu całodobowego.

W Wielkopolsce do tej pory zanotowano 329 przypadków zakażenia koronawirusem, 15 osób zmarło. 

Rafał Pogrzebny

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum