Wielkopolskie: pracownik kolejnej restauracji w Opalenicy z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2020 07:30

Właściciel kolejnej restauracji w Opalenicy (Wielkopolskie) ma koronawirusa; o sprawie lokal poinformował w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach sanepid rozpoczął poszukiwania osób, które korzystały z usług z lokalu w Opalenicy w którym SARS-CoV-2 stwierdzono u kelnera.

Wielkopolskie: pracownik kolejnej restauracji w Opalenicy z koronawirusem
Fot. Shutterstock

Pizzeria, która poinformowała, że u jej pracownika potwierdzono koronawirusa jest w ten weekend nieczynna. Zainteresowanych i zaniepokojonych odsyła do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu (PSSE). Sprawę nagłośnił serwis e-poznan.pl.

"Otrzymaliśmy informacje z PSSE o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z pracowników. Pracownik przechodzi chorobę bezobjawowo. Osoba ta była w pracy w dniach 21.08-22.08-23.08. Pozostała kadra pracownicza została skierowana na kwarantannę" - podali właściciele lokalu.

W ostatnich dniach państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Tomyślu poinformował, że szuka osób, które w ub. tygodniu korzystały z usług restauracji w Opalenicy. U jednego z kelnerów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Tamtejszy sanepid poinformował, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników restauracji, prosi o kontakt osoby korzystające w poniedziałek, środę i w weekend w ub. tygodniu z jej usług.

Właściciele lokalu w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformowali, że dyrektor PSSE w Nowym Tomyślu nie nakazał zawieszenia działalności restauracji, jednak i tak lokal będzie czasowo zamknięty.

Podano, że całą załogę restauracji skierowano na kwarantannę. W najbliższych dniach wszyscy pracownicy mają zostać przebadani na obecność koronawirusa. 

PAP - Rafał Pogrzebny

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum