Wielkopolskie: porodówka w Pleszewie zamknięta z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 12:09

Oddział porodowy szpitala w Pleszewie został zamknięty. U jednej z położnych wykryto koronawirusa - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk.

Oddział porodowy szpitala w Pleszewie - zamknięty Fot. Archiwum

Jedna z położnych pracująca na porodówce szpitala w wielkopolskim Pleszewie zaobserwowała u siebie objawy chorobowe wskazujące na zakażenie koronawirusem. Trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu, gdzie potwierdzono zakażenie.

- W związku z powyższym wobec wszystkich osób, z którymi miała kontakt, konieczne było zastosowanie kwarantanny. Ponieważ ostatni raz była w pracy tydzień temu, teraz zostaną pobrane wymazy od naszych pracowników - wskazał rzecznik szpitala Ireneusz Praczyk.

Dodał, że w tej sytuacji podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentek do czasu uzyskania wyników badań na obecność koronawirusa u personelu oddziału położniczo-ginekologicznego.

Znajdującymi się na oddziale pacjentkami opiekuje się personel, który nie miał kontaktu z zakażoną i nie jest objęty kwarantanną. Służby sanitarne prowadzą dochodzenie w celu ustalenia wszystkich osób z kręgu zakażonej położnej.

Ewa Bąkowska - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum