Wielkopolskie: po śmierci zakażonej koronawirusem 37-latki - 100 osób w kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2020 11:28

100 osób, w tym dzieci, z otoczenia zmarłej w niedzielę (22 marca) 37-letniej kobiety, mieszkanki powiatu kaliskiego, zostało objętych kwarantanną - poinformowała w niedzielę Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu Anna Napierała. Kobieta była przedszkolanką.

Fot. Shutterstock

Kwarantanna dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci, ponieważ zmarła kobieta, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, była przedszkolanką.

- Ustaliliśmy wszystkie kontakty. Ale być może jeszcze ktoś do nas się zgłosi - powiedziała Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu Anna Napierała. Dodała, że wszyscy przejdą 14-dniową kwarantannę domową.

W niedzielę rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do placówki medycznej w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami - poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza, gdzie przebywała kilka dni. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny.

- Nikt nie może opuszczać szpitala do odwołania i nikt nie może wchodzić - zapowiedział dyrektor Sławomir Wysocki.

Obecnie w szpitalu przebywa 54 pacjentów, w tym trzech onkologicznych, trzech lekarzy, osiem pielęgniarek oraz trzy pracownice z zewnętrznej firmy sprzątającej.

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, w niedzielę mają dotrzeć do placówki medycznej w Wolicy wszystkie potrzebne środki - maseczki, rękawiczki i kombinezony ochronne.

autorka: Ewa Bąkowska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum