Wielkopolskie: koronawirus w szkole podstawowej w podpoznańskim Baranowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 września 2020 21:48

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z uczniów szkoły podstawowej "Akademia Pitagorasa" w Baranowie - poinformował w niedzielę (13 września) wójt podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.

Wielkopolskie: koronawirus w szkole podstawowej w podpoznańskim Baranowie
Fot. pixabay (zdjęcie ilustarcyjne)

- Niestety mamy kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem - pierwszy wśród uczniów naszych szkół: to jeden z uczniów Szkoły Podstawowej "Akademia Pitagorasa" w Baranowie - poinformował Czajka.

Jak dodał, "po przeanalizowaniu stosowanych w tej placówce procedur bezpieczeństwa Sanepid zadecydował, iż od poniedziałku, 14 września, uczniowie klas IV - VIII tej szkoły zaczną nauczanie w formie zdalnej, natomiast uczniowie klas I - III nadal będą uczyć się stacjonarnie, w szkole".

Wójt podkreślił, że rodzice uczniów zostali już poinformowani o sytuacji poprzez elektroniczne dzienniki. Zapewnił również, że szkoła została już zdezynfekowana.

- Proszę o uszanowanie prywatności osób zakażonych i zachowanie spokoju. Jednocześnie apeluję o stosowanie zasad bezpieczeństwa, w trosce o zdrowie nasze i innych - zaznaczył Czajka.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6353 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 858 to tzw. przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło w regionie 239 osób. Wyzdrowiało 5256 chorych.

Anna Jowsa

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum