Wielkopolskie: koronawirus u pacjentki szpitala w Wolicy, kwarantanna w placówce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2020 11:53

W Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza zarządzono kwarantannę wz. z wykryciem koronawirusa u 38-letniej pacjentki, którą przewieziono do Poznania, a która wcześniej przebywała w tym szpitalu. Pacjentka jest w ciężkim stanie - przekazał dyrektor szpitala Sławomir Wysocki.

Fot. Shutterstock

W związku z sytuacją wyłączony został oddział A szpitala na pierwszym piętrze, gdzie leczone są przypadki ostre, zapalne i rozrostowe, przebiegające z niewydolnością oddechową. - W piątek (20 marca) wieczorem dostaliśmy potwierdzenie, że pacjentka jest zarażona koronawirusem - przekazał w sobotę (21 marca) dyrektor szpitala Sławomir Wysocki. 

Dlatego w sobotę od wczesnych godzin rannych w szpitalu wprowadzono reżim sanitarny; kwarantanną zostali już objęci pacjenci i pracownicy medyczni oddziału. Jak wyjaśnia dyrektor Wysocki, nie można zamknąć szpitala.

- W tej chwili w placówce trwa posiedzenie sztabu kryzysowego. Z dwóch oddziałów chcemy zrobić jeden, jeżeli się uda, to oddzielimy całe piętro szpitala - informuje dyrektor placówki.

Do tej pory w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 22 osób; jedna z nich zmarła. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum