PAP/Rynek Zdrowia | 21-07-2020 13:01

Wielkopolskie: funkcjonariusze i pracownicy ostrowskiej komendy na kwarantannie

Po potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u czterech pracowników cywilnych policji w Ostrowie Wielkopolskim łącznie 15 osób, w tym funkcjonariuszy, objęto kwarantanną. Nie podjęto decyzji o zamknięciu komendy.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim sierż. sztab. Małgorzata Michaś poinformowała we wtorek (21 lipca) PAP, że zakażenie koronawirusem u pracowników cywilnych komendy potwierdzono w niedzielę.

- W związku z tym niezwłocznie wdrożono odpowiednie procedury. Ustalono osoby, które miały bezpośredni kontakt z czterema zakażonymi - powiedziała.

Obecnie na kwarantannie przebywa 15 osób - dziewięciu funkcjonariuszy i sześciu pracowników cywilnych.

- Teraz czekamy na wymazy i wyniki badań osób przebywających na kwarantannie. Na ten moment nie ma decyzji o zamknięciu jednostki. Wymazy będą pobierane w tym tygodniu - dodała policjantka.

W ub. tygodniu, po wykryciu SARS-CoV-2 u jednej z policjantek, na kilka godzin zamknięto komisariat Poznań-Wilda. Zgodnie z decyzją komendanta jednostki zakażona koronawirusem funkcjonariuszka przyszła do pracy jeszcze przed otrzymaniem wyniku badania. Po wykryciu u policjantki koronawirusa 26 osób objęto kwarantanną. Wyniki ich badań jeszcze nie są znane.

W Wielkopolsce zanotowano dotąd 3476 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 190 osób zmarło, a 2383 wyzdrowiały.

Szymon Kiepel