Wielkopolskie: dyrektor szpitala w Pile zakażony koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 września 2020 13:53

Potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. Stanisława Staszica w Pile (woj. wielkopolskie). Sześć osób, m.in. z kierownictwa placówki, które miały kontakt z zakażonym, zostało objętych kwarantanną.

Wielkopolskie: dyrektor szpitala w Pile zakażony koronawirusem
Dyrektor lecznicy jeszcze w środę był w pracy Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Informację o zakażeniu dyrektora pilskiej placówki, którą jako pierwszy podał w czwartek portal asta24.pl, potwierdziła PAP zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr n. med. Aldona Pietrysiak. - Starszy lekarz dyżurny szpitala, czyli szefowa OIOM-u, pełni nadzór medyczny nad szpitalem - powiedziała.

Dodała, że zarówno ona, jak i zastępca dyrektora ds. ekonomicznych zostały objęte kwarantanną. Zastrzegła, że dyrektor placówki przestrzegał wszelkich reżimów sanitarnych w obrębie pilskiego szpitala.

Przyznała, że pracownikom szpitala nie wykonuje się profilaktycznych testów na obecność SARS-CoV-2. Pietrysiak dodała, że ostatni raz była w pracy we wtorek, a dyrektor placówki w środę. - Szpital jest zabezpieczony pod względem funkcjonowania medycznego. Zapewnia pełną opiekę mieszkańcom naszego terenu - podkreśliła.

Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pile Regina Rogalska poinformowała PAP, że sanepid otrzymał informację o potwierdzeniu zakażenia dyrektora w środę wieczorem. - Jedna osoba ze szpitala w Pile ma pozytywny wynik, a sześć osób z kontaktu i ich rodziny objęto kwarantanną - wskazała.

Dodała, że objęci kwarantanną to głównie pracownicy szpitala. - Dochodzenie epidemiczne jest w toku. Uzupełniamy listę - zaznaczyła.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7038 zakażeń koronawirusem, z czego 1098 to przypadki aktywne. 262 osoby zmarły, a 5678 wyzdrowiało.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum