Wielkopolskie: dom seniora w Liskowie zamknięty. 14 pracowników z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2020 14:12

Decyzją służb sanitarnych dom seniora "Bursztynowe Zacisze" w Liskowie k. Kalisza został zamknięty. 14 pracowników zostało zakażonych koronawirusem - poinformowała w piątek dyrektor placówki Katarzyna Paczesna.

Służby sanitarne zamknęły ośrodek do 15 maja w celu poddania go kwarantannie Fot. Shutterstock

Przebywa tam 62 pensjonariuszy, ale ich wyniki na obecność wirusa nie są jeszcze znane. Służby sanitarne zamknęły ośrodek do 15 maja w celu poddania go kwarantannie.

- Teraz oczekujemy na przeprowadzenie testów u wszystkich mieszkańców. Priorytetem będzie przekazanie zakażonych mieszkańców do szpitali zakaźnych w Wolicy lub Poznaniu w celu poddania ich leczeniu - poinformowała Katarzyna Paczesna.

Pensjonariuszami opiekuje się obecnie 7 osób z personelu medycznego. - Ta liczba jest stanowczo za mała, dlatego apelujemy o pomoc w pozyskaniu pracowników medycznych i wolontariuszy - powiedziała dyrektor placówki.

- Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić mieszkańcom należytą opiekę, wsparcie, zapewnić im godny byt, wyżywienie i wszelkie potrzeby życiowe. Ich stan jest stabilny, tylko jedna mieszkanka gorączkuje i z objawami zapalenia płuc jest kierowana do szpitala. Niestety, od ponad miesiąca mieszkańcy są tylko pod teleopieką lekarza POZ - mówiła Katarzyna Paczesna.

Ewa Bąkowska - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum