Wielkopolskie: darmowe szczepionki przeciwko grypie dla seniorów z powiatu pleszewskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2020 19:27

Pleszewskie Centrum Medyczne od 6 grudnia rozpoczęło bezpłatne szczepienia przeciwko grypie seniorów, którzy mają ukończone 75 lat - poinformował w niedzielę (6 grudnia) PAP prezes zarządu Błażej Górczyński.

Wielkopolskie: darmowe szczepionki przeciwko grypie dla seniorów z powiatu pleszewskiego
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pleszewskie Centrum Medyczne zaszczepiło 320 pracowników szpitala przeciwko grypie i dysponuje szczepionkami dla seniorów.

- Osoby, które ukończyły 75 rok życia zaliczają się do tzw. grupy ryzyka, dlatego z myślą o nich przygotowaliśmy darmowe szczepienia. Wiemy, że szczepionki przeciwko grypie są w tej chwili towarem deficytowym i postanowiliśmy, w miarę naszych możliwości, wesprzeć pleszewskich seniorów - powiedział prezes zarządu placówki medycznej Błażej Górczyński.

Podkreślił, że w dobie pandemii Covid-19 grypa stanowi dodatkowe, poważne niebezpieczeństwo dla osób starszych.

- Powikłania powodują bardzo poważne uszczerbki na zdrowiu, mogą nawet doprowadzić do śmierci. Statystycznie, szczyt zachorowań na grypę przypada na okres od stycznia do marca. Dochodzi wtedy nawet do kilku milionów zakażeń w skali kraju - poinformował Górczyński.

Zainteresowani bezpłatnym szczepieniem w PCM pacjenci powinni o tym poinformować lekarza ze szpitalnej poradni podczas wizyty. Ten, jeśli nie będzie widział przeciwwskazań, wypisze skierowanie.

Punkt szczepień znajduje się przy Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej w Pleszewskim Centrum Medycznym tuż obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Autorka: Ewa Bąkowska

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum