Wielkopolskie: biskup zaleca podawanie hostii do ręki - chodzi o zagrożenie WZW A

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2017 11:31

Po kolejnych przypadkach żółtaczki pokarmowej biskup kaliski Edward Janiak zaapelował do proboszczów wszystkich dziesięciu parafii w Ostrowie Wielkopolskim, aby przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania hostii do ręki.

Wielkopolskie: biskup zaleca podawanie hostii do ręki - chodzi o zagrożenie WZW A
Biskup zaapelował do proboszczów wszystkich dziesięciu parafii w Ostrowie Wielkopolskim Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W ocenie biskupa ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii żółtaczki typu A w regionie - informuje Głos Wielkopolski.

Przyjmowanie komunii na język może, według niektórych opinii, przyczyniać się do roznoszenia wirusów. Temat ten powraca zwłaszcza przy okazji nasilenia się różnych zachorowań, tak było również podczas epidemii grypy, jaką obserwowano na początku br.

Tym razem od kilku tygodni odnotowywane są kolejne przypadki zachorowań na żółtaczkę pokarmową. W ubiegłym tygodniu, we wtorek i w środę, stwierdzono kolejne dwa przypadki na terenie powiatu ostrowskiego. To daje już bilans 25 zachorowań. Stąd apel biskupa kaliskiego do ostrowskich duchownych o zastosowanie proponowanego rozwiązania.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum