Wielkopolskie: 20 łóżek covidowych więcej w Pleszewskim Centrum Medycznym

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 18 października 2020 18:05

W Pleszewskim Centrum Medycznym od soboty (17 października) powiększono liczbę łóżek na oddziale dla pacjentów chorych na COVID- 19. Oddział liczby teraz 45 łóżek. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski.

Wielkopolskie: 20 łóżek covidowych więcej w Pleszewskim Centrum Medycznym
7 października w Pleszewskim Centrum Medycznym ruszył 20 łóżkowy oddział dla pacjentów z COVID-19. Już pierwszej doby wszystkie miejsca były zajęte. koFot. Materiały prasowe

Jak informuje szpital, 7 października w Pleszewskim Centrum Medycznym ruszył 20 łóżkowy oddział dla pacjentów z COVID-19. Już pierwszej doby wszystkie miejsca były zajęte, a każdego dnia  kolejnych chorych  w Wielkopolsce zaczęło przybywać. PCM  jako szpital delegowany do leczenia pacjentów z koronawirusem liczył się wówczas  z tym, że nie jest to ostateczna liczba przydzielonych łóżek.

- Sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę na bieżąco były podejmowane decyzje o zwiększaniu liczby łóżek w naszym szpitalu. Spośród 45 łóżek - trzy będą wyposażone w respiratory na wypadek ciężkich powikłań u pacjentów z Covid-19. Na szczęście na razie nie było jeszcze potrzeby, aby je wykorzystywać - informował Błażej Górczyński, prezes PCM.

Dodatkowe łóżka w Pleszewskim Centrum Medycznym mają odciążyć m.in. szpital przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który jest placówką jednoimienną.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum