Wielkopolski NFZ: są nowe kontrakty na świadczenia psychiatryczne

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2018 14:17

- W zakończonym przed kilkoma dniami konkursie Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wyłoniono nowe podmioty, świadczące usługi opiekuńczo-lecznicze w dziedzinie psychiatrii - informuje Fundusz.

- O ponad 1 730 000 zł wzrosła wartość usług, wykupionych przez NFZ na świadczenia psychiatryczne dla dorosłych. Oznacza to m.in. zwiększenie o 16 łóżek umowy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kaliszu. O ponad 370 000 zł więcej przeznaczył NFZ na stacjonarne leczenie uzależnień, o kolejne 310 000 zł wzrosły umowy na detoksykację, czyli leczenie alkoholowych zespołów abstynencyjnych - podaje biuro prasowe WOW NFZ w Poznaniu.

Ponad 785 tys. zł więcej przeznaczono na stacjonarne świadczenia terapii uzależnienia od alkoholu - nowym podmiotem w tym zakresie jest Szpital Wojewódzki w Poznaniu, który uzyskał kontrakt na 28 łóżek w nowo otwartym obiekcie przy ul. Lutyckiej.

Wzrosły również kwoty, przeznaczone na psychiatryczne świadczenia opiekuńczo-lecznicze. Przybyło 38 łóżek, a umowy z NFZ podpiszą 4 podmioty: 2 z Gniezna, po 1 z Poznania i Owińsk.

- Łącznie Fundusz zakontraktował usługi o wartości 73 725 000 zł, aż o 3 700 000 więcej, niż do tej pory. Znaczną część tej kwoty uzyskają szpitale, dla których organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski. Sytuacją niespotykaną dotąd w konkursach była rywalizacja podmiotów, posiadających tego samego właściciela - informuje Fundusz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum