Wielkopolska: znamy wyniki konkursów na świadczenie usług ratownictwa medycznego

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2009 20:27

SP ZOZ Szpital w Turku dostanie kontrakt na ratownictwo medyczne, SP ZOZ w Kole przegrał w konkursie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Koninie.

Drugi konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego na terenie powiatów kolskiego, tureckiego i szamotulskiego został rozstrzygnięty w środę (24 czerwca) przez Wielkopolski Oddział NFZ. Z decyzji Funduszu cieszą się tylko ratopwniocy w Turku - informuje portal gazeta.pl.

 - Byłem pewien na 99 proc., że wygramy. Za pierwszym razem zostaliśmy oszukani, poginęły dokumenty i dlatego przyznano nam za mało punktów. Teraz, jak komisja wzięła wszystko pod uwagę, musieliśmy wygrać - cieszy się Marek Derucki, ratownik z Turku.

Drugi konkurs jest efektem protestów ratowników ze szpitali w Szamotułach, Kole i Turku, którzy 1 marca stracili kontrakt z NFZ na ratownictwo medyczne i musieli ustąpić pola konkurencji.

Ratownicy protestami dawali znać, że nie pogodzili się z zaistniałą decyzją. Dyrektorzy szpitali odwołali się najpierw do wielkopolskiego oddziału funduszu, a gdy to nie przyniosło skutku, ze skargą pojechali do prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza. Ten zarządził kontrolę, która wykazała uchybienia komisji konkursowej. Prezes unieważnił więc pierwsze rozdanie i zarządził powtórkę.

Szpitale w Kole i Szamotułach mają siedem dni na złożenie odwołania. Jeśli NFZ nie przyzna im racji, sytuacja zmieni się tylko w powiecie tureckim i to dopiero od 1 sierpnia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum