Wielkopolska policja apeluje: młodzi ludzie też chorują, lepiej zostańcie w domu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2020 15:03

To mit, że młodzi ludzie nie chorują, bo mają silny układ odpornościowy i wirus im nie zagraża - przypomina wielkopolska policja i apeluje do młodzieży o pozostanie w domach.

Fot. archiwum

"Zdaniem ekspertów młodzi, tak samo jak starsi, są narażeni na wirusa SARS-CoV-2. Nieświadomi niebezpieczeństwa, przez lekceważenie zaleceń służb sanitarnych, mogą stać się nosicielami. Rodzi to niebezpieczeństwo zarażenia innych i ciężkiego zachorowania. We Włoszech, w Hiszpanii i innych krajach bardziej dotkniętych niż nasz, młodzi ludzie ciężko chorują i umierają" - przypomniała w sobotę (21 marca) wielkopolska policja.

Poznańscy policjanci podkreślają, że zarówno z odebranych sygnałów, jak i z własnych obserwacji wynika, że młodzi ludzie coraz częściej organizują spotkania w plenerze.

"Po kilkunastu dniach zaleceń służb medycznych i sanitarnych o konieczności pozostania w domu opuszczają bezpieczne miejsce. Wiele osób widziano na przykład nad Wartą czy na Cytadeli. Takie zachowanie to błąd i niepotrzebne ryzyko zachorowania" - podkreśla policja.

Dodaje, że najlepiej zostać w domu i do minimum ograniczyć spotkania z innymi ludźmi.

"Teraz wszyscy mają okazję do woli rozmawiać z przyjaciółmi przez aplikacje na telefonach komórkowych, internet i nowoczesne narzędzia komunikacyjne. To nie są żarty. Każdy niech się nad tym zastanowi i podejmie mądrą decyzję" - zaapelowali policjanci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum