Wielkopolska już z tylko jednym szpitalem jednoimiennym

Autor: epoznan.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2020 09:10

W Wielkopolsce pozostała już tylko jedna placówka jednoimienna dla pacjentów z COVID-19 - Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia. Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy przestał być szpitalem jednoimiennym.

NFZ szacuje, że w pierwszym półroczu 2020 roku przekaże wielkopolskim placówkom zajmującym się leczeniem chorych na Covid-19 około 90 mln zł. Fot. Shutterstock

Jak przekonuje Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, szpital w Wolicy spełnił on swoją rolę i pozwolił uratować życie i zdrowie wielu osób.

Obecnie tylko szpital im. J. Strusia zajmuje się w województwie wyłącznie pacjentami z Covid-19. Od 1 czerwca ograniczono tu liczbę łóżek "w gotowości" z 540 do 406 dzięki temu, że wielu zarażonych nie wymaga hospitalizacji.

Pacjentów z podejrzeniem lub zdiagnozowanym Covid-19 nadal przyjmują oddziały zakaźne: dla dorosłych w Szpitalu Wojewódzkim w Koninie oraz dla dzieci w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera UMP.

Oprócz tego leczeniem i zapobieganiem Covid-19 zajmuje się Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UMP przy ul. Polnej w Poznaniu, gdzie funkcjonuje oddział noworodkowy oraz 9-łóżkowy oddział położniczy, a także oddział psychiatryczny w szpitalu HCP (obecnie 13 łóżek) i stacja dializ w Szamotułach - informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

NFZ szacuje, że w pierwszym półroczu 2020 roku przekaże wielkopolskim placówkom zajmującym się leczeniem chorych na Covid-19 około 90 mln zł.

Więcej: epoznan.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum