Wielka Brytania: zaszczepią wszystkich przeciwko grypie A/H1N1

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2009 09:33

Brytyjska państwowa służba zdrowia przygotowuje szczepienia całego społeczeństwa przeciwko grypie A/H1N1. Taką decyzje wywołała piątkowa śmierć mężczyzny z Essex, który jest pierwszą osobą zmarłą z powodu wirusa A/H1N1 nie mającą do tej pory żadnych problemów zdrowotnych.

Wielka Brytania już za pięć dni rozpocznie szczepienia całego społeczeństwa przeciwko grypie A/H1N1. Brytyjski Departament Zdrowia przewiduje, że liczba zamówionych 130 milionów dawek pozwoli skutecznie uchronić przed grypą cały kraj. Każda z osób potrzebować będzie dwóch szczepień.

Pierwsze 90 milionów dawek ma dotrzeć na Wyspy w najbliższych tygodniach. Lekarze interniści już teraz mają być przygotowani na przeprowadzenie ogólnonarodowej kampanii dotyczącej szczepienia. We wrześniu rozpocznie się seria szczepień całego społeczeństwa, a do końca roku zaszczepionych ma być 20 milionów ludzi.

Peter Holden, konsultant do spraw grypy A/H1N1 Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego, twierdzi, że interniści są przygotowani na największą zimową kampanię szczepienia od 50 lat. Podkreśla, że w pierwszej kolejności zaszczepione zostaną „grupy ryzyka” – wśród nich przede wszystkim osoby starsze.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum