Wielka Brytania: rządowa agencja namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

Autor: centrumprasowe.pap.pl/Rynek Zdrowia • • 22 września 2017 18:38

W październiku w brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów jest rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

Wielka Brytania: rządowa agencja namawia palaczy do przejścia na e-papierosy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia odżegnało się od wytycznych Unii Europejskiej zrównujących papierosy elektroniczne i tradycyjne wyroby tytoniowe i to właśnie w elektronicznej używce widzi szansę na wyjście z nałogu dla ponad 7 milionów palaczy mieszkających na wyspach. Opublikowany w tym roku nowy plan dotyczący walki z nałogiem tytoniowym wskazuje e-papierosy jako narzędzie pomocne w skutecznym rzucaniu palenia, obarczone mniejszym ryzykiem. Decyzję poparł minister zdrowia publicznego, Steve Brine.

Jak informuje eSmoking Association, autorem kampanii, która ma ruszyć na początku października jest rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego - Public Health England (PHE), która opublikowała raport mówiący o 95% mniejszej szkodliwości papierosów elektronicznych w stosunku do tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Zeszłoroczna kampania Stoptober była prowadzona głównie w internecie i wspierana przez wiele gwiazd.

Według profesora Johna Newtona, dyrektora ds. poprawy stanu zdrowia w PHE „e-papierosy są obecnie najbardziej popularnym sposobem na wyjście z nałogu, a połowa wszystkich palaczy próbujących rzucić palenie w zeszłym roku zrobiła to używając e-papierosa”. Podkreśla także, że „vaping”, czyli używanie papierosów elektronicznych, wiąże się z ułamkiem ryzyka związanym z paleniem wyrobów tytoniowych.

Wielka Brytania może pochwalić się dużymi sukcesami na polu walki z nałogiem tytoniowym - w Anglii żyje dwa razy tylu byłych palaczy (14,6 mln osób), co obecnych (7,2 mln).

Czytaj: www.centrumprasowe.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum