Wielka Brytania: o 684 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2020 08:58

O 684 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 19 506 - poinformowało w piątek (24 kwietnia) ministerstwo zdrowia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Bilans obejmuje zgony zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w środę a godz. 17 w czwartek. To więcej niż w czwartek, gdy bilans nowych zgonów wynosił 616, ale mniej niż przez dwa poprzednie dni.

Według brytyjskich władz medycznych, szczyt zgonów w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie już minął, ale nie należy się spodziewać szybkiego, dużego spadku w statystykach. Rekordową liczbę 980 zgonów zanotowano w piątek 10 kwietnia.

Podawane przez brytyjskie ministerstwo zdrowia statystyki dotyczą tylko zgonów w szpitalach, więc faktyczna liczba jest większa. Jednocześnie ministerstwo zdrowia podało, że od początku epidemii przeprowadzono ponad 612 tys. testów na obecność koronawirusa, którym poddano ponad 444 tys. osób. W przypadku 143464 testów uzyskano wynik pozytywny, co oznacza wzrost o 5386 w stosunku do stanu z poprzedniego dnia.

Od początku kwietnia liczba nowo wykrytych zakażeń przeważnie mieści się w przedziale 4500-5500, co - przy rosnącej liczbie przeprowadzanych testów - pokazuje, że krzywa zakażeń się spłaszczyła. W ciągu minionej doby wykonano ponad 28,5 tys. testów, co jest najwyższą dobową liczbą od początku epidemii. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9 w czwartek do godz. 9 w piątek.

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa - za Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Hiszpanią i Francją, a także piąte pod względem liczby wykrytych zakażeń - za Stanami Zjednoczonymi, Hiszpanią, Włochami i Niemcami.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum