Wielka Brytania notuje rosnącą liczbę zakażeń. Ponad 18 tys. nowych rozpoznań to najgorszy wynik od 5 lutego

Autor: MS • Źródło: PAP27 czerwca 2021 11:15

W Wielkiej Brytanii, w sobotę, rząd odnotował najwyższą od 5 lutego liczbę zakażeń koronawirusem. To 18 270 nowych przypadków. Zarejestrowano też 23 nowe zgony z powodu COVID-19.

Wielka Brytania odnotowała największą liczbę nowych zakażeń Sars-CoV-2, od dnia 5 lutego; FOT. Shutterstock
  • W Wielkiej Brytanii rośnie liczba zakażeń Sars-CoV-2. To efekt dominującego w tym kraju wariantu delta
  • W ciągu minionej doby odnotowano 18 270 nowych przypadków zachorowań i zarejestrowano 23 nowe zgony
  • Wprawdzie liczba zgonów nie rośnie tak szybko jak zakażeń, jednak wynik z soboty jest drugim najwyższym od początku maja

Dotychczas najwyższym bilansem zakażeń w trzeciej fali pandemii w Wielkiej Brytanii był ten z czwartku, gdy informowano o 16,7 tys. nowych przypadkach, a zaledwie dziewięć dni temu po raz pierwszy od końca lutego ponownie przekroczony został poziom 10 tys. zakażeń w ciągu doby.

Za szybki wzrost zakażeń odpowiada wariant Delta, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Indiach i który w Wielkiej Brytanii całkowicie już wyparł poprzednie warianty.

Rośnie też liczba zgonów, ten z soboty jest drugim najwyższym od początku maja

Bilanse zgonów nie rosną tak szybko jak zakażeń, choć ten podany w sobotę jest drugim najwyższym od początku maja, a o ile jeszcze kilka tygodni temu przeważały jednocyfrowe, to teraz częściej się zdarzają dni, gdy rejestrowanych jest kilkanaście lub ponad 20 zgonów.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,72 mln infekcji koronawirusem, z powodu których zmarło 128 089 osób. W obu przypadkach jest to siódma co do wielkości liczba na świecie.

Do piątku włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 dostało ponad 44 mln osób, a drugą - ponad 32,2 mln. Stanowi do odpowiednio 83,7 proc. oraz 61,2 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum