Wielka Brytania: mają karetkę dla otyłych

Autor: TVP Info, LJ/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2010 12:29

Pierwsza karetka przystosowana do przewożenia otyłych osób może przewieźć pacjenta ważącego 450 kg, albo cztery osoby bez nadwagi.

Ambulans został skonstruowany po powtarzających się problemach z transportem otyłych osób. Standardowa karetka pogotowia może przewieźć osobę ważącą maksymalnie 128 kg.

Ważnym udogodnieniem jest specjalny wysięgnik, który za przyciśnięciem jednego guzika podnosi otyłego pacjenta z ziemi i przenosi prosto do karetki. Często właśnie wniesienie pacjenta do ambulansu okazuje się największym problemem i w takich sytuacjach niezbędna staje się pomoc strażaków.

Liczba otyłych pacjentów wzrosła w Oksfordzie dziesięciokrotnie. Od 1980 roku liczba Brytyjczyków z nadwagą i otyłością wzrosła w Wielkiej Brytanii trzykrotnie. Cierpi na nią aż 24 mln dorosłych mieszkańców.

Otyli pacjenci sprawiają też sporo kłopotów po przyjęciu do szpitala. Łóżka szpitalne są zbyt wąskie, problemem jest wykonanie operacji ważącego ponad 300 kilogramów pacjenta, gdy stół operacyjny jest dostosowany do pacjentów nie przekraczających 150 kg wagi.

Otyłość zwiększa ryzyko znieczulenia i powikłań pooperacyjnych, pacjenci z dodatkowymi kilogramami są zagrożeni wystąpieniem tzw. Trudnej intubacji podczas indukcji znieczulenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum