Wielka Brytania: 5-letnie dziecko najmłodszą ofiarą koronawirusa na Wyspach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2020 19:11

Pięcioletnie dziecko z innymi chorobami współtowarzyszącymi jest wśród 708 nowych ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii - podały w sobotę (4 kwietnia) po południu władze medyczne. To najmłodsza ofiara epidemii w tym kraju i prawdopodobnie w Europie.

5-latek jest najmłodszą ofiarą kornawirusa w Wielkiej Brytanii; FOT. Chris Sampson/Flickr (CC BY 2.0)

Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat zmarłego dziecka - płci, miejsca zgonu ani chorób, na jakie cierpiało.

Dotychczas najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii był zmarły w poniedziałek Ismail Mohamed Abdulwahab z południowego Londynu, który jak się przypuszcza nie miał żadnych kłopotów ze zdrowiem. W piątek odbył się jego pogrzeb, w którym nie mógł uczestniczyć nikt z jego rodziny, bo matka i sześcioro rodzeństwa izolują się, gdyż dwójka z rodzeństwa również ma objawy koronawirusa.

Z kolei najmłodszą w Europie ofiarą koronawirusa była do tej pory, jak się przypuszcza, 12-letnia dziewczynka, która na początku tygodnia zmarła w Belgii.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie zgonów z powodu koronawirusa. W ciągu doby między 17.00 w czwartek a 17.00 w piątek zmarło 708 osób, wskutek czego ogólny bilans wzrósł do 4313. Zmniejszyło się natomiast tempo przyrostu nowych przypadków. W ciągu doby wykryto ich 3735, zaś od początku epidemii - 41,9 tys.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum