×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Węgorzewo: bezpłatne badania wzroku dla uczniów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia14 września 2015 11:03

Uczniowie z Węgorzewa i szkół leżących w tym powiecie przejdą bezpłatne, podstawowe badania wzroku. Gmina nie zapłaci za to ani grosza, ponieważ badanie sfinansuje miejscowa firma optyczna.

Węgorzewo: bezpłatne badania wzroku dla uczniów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Badania pięciolatków oraz uczniów podstawówek i gimnazjów rozpoczną się w październiku w Węgorzewie oraz szkołach w Radziejach, Węgielsztynie i Perłach. W sumie przebadanych zostanie kilkuset uczniów. Każe dziecko przed badaniem otrzyma skierowaną do rodziców pisemną prośbę o zgodę na udział w nim, a po badaniu - jego wynik.

Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk wyjaśnił, że "z takim pomysłem wyszła do władz miasta prywatna miejscowa firma optyczna". Włodarze uznali to za cenną inicjatywę i wyrazili zgodę. Za te badania miasto ani rodzice uczniów nie zapłacą ani grosza.

Inicjatorka akcji przesiewowego badania wzroku Jolanta Sobolewska powiedziała PAP, że z jej doświadczenia wynika, że bardzo wielu rodziców nie potrafi u swoich dzieci zauważyć sygnałów świadczących o kłopotach ze wzrokiem (np. lekceważą zbyt bliskie podchodzenie dzieci do telewizora).

Dodała, że w ramach badań przesiewowych dzieci zostaną przebadane m.in. za pomocą autorefraktometru.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze