Warsztaty terapeutyczne dla rodzin weteranów z Afganistanu

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2013 10:06

Trudne doświadczenia z misji w Afganistanie odbijają się też na bliskich weteranów - żonach, partnerkach i dzieciach. Kilkanaście takich osób będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych warsztatach terapeutycznych - donosi "Dziennik Polski".

Warsztaty terapeutyczne dla rodzin weteranów z Afganistanu

Odbędą się one 19-20 kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Będą prowadzone przez specjalistów z Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

To reakcja na liczne telefony od bliskich żołnierzy z prośbą o pomoc w kryzysowych sytuacjach, które mają miejsce w małżeństwach wojskowych wracających z Afganistanu. To pierwsze tego typu warsztaty w naszym kraju.

Wcześniej organizowano podobne dla par - weteranów i ich żon, a także dla rodziców poległych żołnierzy i wdów. Te będą poświęcone żonom i dzieciom, bo to one również cierpią wskutek stresu bojowego. 

Terapeuci z kliniki, w której na co dzień leczą się żołnierze, będą tłumaczyć m.in. jak rozpoznać objawy stresu bojowego lub innych zaburzeń u męża, ojca; jak im pomóc czy przekonać do wizyty u lekarza i terapii

Przez ostatnie lata wiele zmieniło się w podejściu do osób z problemami psychicznymi w wojsku. Obowiązująca od ponad roku ustawa o weteranach przyznaje im i ich rodzinom prawo do bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum