×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warsztaty dla otochirurgów w Kajetanach: 30 operacji pokazowych

Autor: IFiPS w Kajetanach/Rynek Zdrowia23 listopada 2017 17:09Aktualizacja: 23 listopada 2017 17:16

27-28 listopada 2017 roku odbędą się jubileuszowe, trzydzieste warsztaty Window Approach Workshop (WAW). Z tej okazji w Światowym Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu (IFPS) w Kajetanach odbędzie się 30 operacji pokazowych przeprowadzanych przez prof. H. Skarżyńskiego i Zespół Kliniki Oto-Ryno-Laryngochirurgii.

Warsztaty dla otochirurgów w Kajetanach: 30 operacji pokazowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje organizator, WAW to warsztaty chirurgiczno - naukowe przeznaczone dla lekarzy otochirurgów z całego świata specjalistów, ordynatorów, kierowników klinik specjalizujących się w leczeniu głuchoty za pomocą implantów słuchowych.

W tym roku mija 10 lat od pierwszej edycji tej serii spotkań naukowych w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach z gośćmi z wszystkich kontynentów.

Jest to jeden z programów Międzynarodowej Akademii Otochirurgii. Pierwsze warsztaty dobyły się w kwietniu 2007 r.

Program każdej edycji warsztatów obejmuje wykłady przygotowane przez specjalistów IFPS, operacje pokazowe transmitowane z bloku operacyjnego do sali konferencyjnej, z prezentacją każdego przypadku i dyskusją oraz ćwiczenia w laboratorium na świeżych preparatach.

Jednym z najważniejszych punktów programu naukowego warsztatów jest zastosowanie implantów w leczeniu częściowej głuchoty, w której zaburzenia słuchu dotyczą tylko niektórych (najczęściej wysokich) częstotliwości.

Duży nacisk podczas warsztatów WAW jest kładziony na szkolenie praktyczne. W tym zakresie ośrodek w Kajetach jest wysoko ceniony przez przyjeżdżających uczestników, gdyż wyróżnia się możliwością obserwacji „na żywo” operacji pokazowych wszczepienia implantów słuchowych przeprowadzanych przez prof. Skarżyńskiego z zespołem Kliniki Oto-Ryno-Laryngochirurgii IFPS.

Ta niezwykle popularna seria szkoleniowa WAW adresowana jest do otochirurgów, audiologów, chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu implantów słuchowych. Przez 10 lat do Kajetan przyjechało blisko 4 500 uczestników z 65 krajów świata, w tym z tak egzotycznych miejsc jak Singapur, Indonezja, Kenia czy Arabia Saudyjska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum