Warszawa: znaleźli dawców szpiku na osiedlu

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2014 21:40

Eko-Park, jako jedyny deweloper w Polsce, został nagrodzony Znakiem Jakości KidZone pod Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Jedna z akcji polegała na rejestracji potencjalnych dawców szpiku na warszawskim osiedlu.

Dzięki zaangażowaniu w akcję partnerów współpracujących z deweloperem, mieszkańców i firm działających na terenie osiedla Eko-Park, udało się zachęcić wiele osób do pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka i zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Eko-Parkiem w ramach organizacji Dnia Dawców Szpiku. Biorąc pod uwagę, że wydarzenie miało charakter lokalny i odbywało się z inicjatywy komercyjnego podmiotu, wyniki są bardziej niż zadowalające - mówi Rafał Młodzikowski, koordynator ds. rekrutacji dawców z Fundacji DKMS.

Działająca od1991 r. Fundacja posiada największą bazę danych na świecie (ponad 4 mln zarejestrowanych potencjalnych dawców komórek macierzystych). DKMS Polska działa od 2008 r.

- Zainteresowanie Dniem Dawców Szpiku na osiedlu Eko-Park było na tyle duże, że zdecydowaliśmy się przedłużyć akcję o dodatkowe 2 dni. Łącznie do bazy Fundacji DKMS dołączyło 65 potencjalnych dawców szpiku, a co najmniej 3 razy tyle przyszło zasięgnąć informacji, co mamy nadzieję zaowocuje kolejnymi zgłoszeniami. Już dzisiaj myślimy o podobnych inicjatywach na naszym osiedlu - zapewnia Agnieszka Gmurowska, kierownik ds. administracji Eko-Park S.A. i koordynatorka projektu.

Co roku Znakiem Jakości KidZone honorowane są przedsiębiorstwa, które wprowadzają nowoczesne rozwiązania prodziecięce. Inicjatywę honorowym patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum