Warszawa: zmodernizowany zakład rehabilitacji w Szpitalu Wolskim

Autor: PPX/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2010 18:34

7 kwietnia otwarto w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie zmodernizowany zakład rehabilitacji leczniczej.

Dotychczas pomieszczenia zakładu były rozproszone w kilku pawilonach. Teraz cała jego działalność będzie skupiona w jednym miejscu, w gruntownie przebudowanych pomieszczeniach po dawnej pralni. Na tej powierzchni usytuowane są pracownie fizykoterapii, kinezyterapii i masażu, gabinet lekarski, sala gimnastyczna, przy której znajdują się szatnie z węzłami sanitarnymi oraz pokój wypoczynkowy, umożliwiający pacjentom relaks po zajęciach.

Zakład jest w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych.   

Wraz z modernizacją  nastąpiło rozszerzenie oferty leczniczej zakładu o zabiegi krioterapii ciekłym azotem, masaż limfatyczny (mechaniczny), podciśnieniową elektroterapię, master terapię oraz ergometry kończyn górnych i dolnych. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 1,25  mln zł. Wydatki na wyposażenie – ok. 150 tys. zł., szpital sfinansował z własnych środków.

W poradni rehabilitacyjnej przyjmowanych jest co roku ok. 2200 pacjentów, a w pracowni fizykoterapii wykonuje się rocznie ok. 60 000 zabiegów fizykoterapeutycznych. W 2010 roku wartość kontraktu na świadczenia rehabilitacyjne wynosi ok. 400 tys. zł. Pierwszych pacjentów w nowej siedzibie zakład przyjmie 14 kwietnia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum