Warszawa: zakończyła się operacja Polki rannej w zamachu w Tunezji

Autor: MSW/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2015 12:11

Zakończyła się operacja Polki rannej w Tunisie, która przebywa obecnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie. - Operacja przebiegła pomyślnie - poinformowały władze szpitala.

Warszawa: zakończyła się operacja Polki rannej w zamachu w Tunezji

Zespół lekarzy pod kierownictwem profesora Ireneusza Koteli przeprowadził bardzo skomplikowaną operację odtworzenia stawu łokciowego.

- Ta operacja to jeden z elementów długiego procesu powrotu do zdrowia - powiedział prof. Kotela ze szpitala MSW. Dodał, że w ramach rekonwalescencji, pacjentka będzie korzystała ze specjalistycznej komory hiperbarycznej, znajdującej się na terenie CSK MSW.

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie leczonych jest obecnie 8 osób, które zostały ranne w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie.

- Specjaliści ze szpitala MSW zagwarantowali kompleksową opiekę medyczną poszkodowanym w ataku terrorystycznym. Pacjenci są w rękach profesjonalistów. Wierzę, że dzięki temu wsparciu, nasi rodacy szybko powrócą do zdrowia - powiedziała minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

Dzień po zamachu do Tunezji wysłany został zespół lekarzy ze stołecznego szpitala MSW i straży pożarnej oraz psychologowie z policji i PSP. Specjaliści asystowali również poszkodowanym w Tunisie podczas powrotu wojskowym samolotem do Polski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum