Warszawa: wiceminister poprowadził lekcję o higienie i zdrowiu dla małych pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2018 18:04

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur i wiceminister zdrowia Zbigniew Król przeprowadzili w czwartek (13 grudnia) w klinicznym szpitalu dziecięcym lekcje dla małych pacjentów na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz podstaw higieny.

Warszawa: wiceminister poprowadził lekcję o higienie i zdrowiu dla małych pacjentów
Fot. archiwum

Mali pacjenci Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie zebrali się w Sali konferencyjnej. Przed nimi ustawiono sygnalizację świetlną i znaki drogowe, a na podłodze rozłożono imitację ulicy. - Jak przechodzimy przez ulicę, to się rozglądamy. Nie jeździmy na sankach przy drodze, a latem nie gramy przy niej w piłkę - zwrócił uwagę dzieciom Gajadhur. Przypomniał, że gdyby na drodze wydarzył się jakiś wypadek, pojawiło się niebezpieczeństwo, to należy dzwonić na numer 112.

- Dbałość o własne zdrowie, zanim pojawia się choroby, to także dbałość o bezpieczeństwo - powiedział natomiast wiceminister zdrowia Zbigniew Król. Wskazał dzieciom na konieczność mycia rąk przed jedzeniem i po wyjściu z toalety. Przypomniał również o obowiązku mycia zębów.

Na koniec dzieci dostały prezenty. Główny Inspektor Transportu Drogowego dał maluchom worek, w którym były materiały edukacyjne oraz maskotka GITD, czyli zielony krokodyl. Wiceminister zdrowia rozdał małym pacjentom pluszowe renifery.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum