Warszawa: w niedzielę zjazd dzieci po chorobie nowotworowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 września 2009 14:24

Zjazd organizuje Fundacja Spełnionych Marzeń. Odbędzie się on w dniach 13 - 16 września, równolegle z konferencją naukową lekarzy onkologów "Chirurgia Onkologiczna Wieku Dziecięcego".

Warszawa: w niedzielę zjazd dzieci po chorobie nowotworowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prof. Wojciech Woźniak z Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka podkreślił, że statystycznie 2 na 10 osób to byli pacjenci onkologiczni. Przypomniał, że onkologia dziecięca posługuje się bardziej agresywnymi metodami leczenia, dzięki czemu wyniki są lepsze niż w leczeniu dorosłych, jednak wiąże się to z długimi pobytami dzieci w szpitalu.

- Te kilka lat leczenia zabiera dzieciom fragment dzieciństwa. My staramy się to jakoś im zrekompensować - mówił prezes Fundacji Spełnionych Marzeń Tomasz Osuch.

- Czas spędzony w szpitalach często sprawia, że dzieci wypadają z obiegu towarzyskiego w swoim środowisku. Dlatego tak lubią spotykać się ze sobą - dodał Andrzej Nejman z Rady Fundacji.

Podkreślił, że zjazd nieprzypadkowo odbywa się wraz z konferencją onkologów - zarówno dla dzieci, jak i dla lekarzy będzie to ważne spotkanie.

Honorowy patronat nad zjazdem objęła małżonka prezydenta Maria Kaczyńska.

Kulminacyjnym punktem imprezy będzie gala w Teatrze Roma, podczas której zostaną wręczone nagrody od Fundacji Spełnionych Marzeń dla osób i organizacji, które szczególnie wspierają jej działalność.

W zjeździe wezmą udział dzieci wraz z opiekunami, młodzież, a także dorośli już byli pacjenci oddziałów onkologicznych.

Fundacja Spełnionych Marzeń powstała w sierpniu 2002 r. z inicjatywy Małgorzaty i Tomasza Osuchów, którzy stracili 11-letniego syna po długiej walce z chorobą nowotworową. Fundacja opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi leczącymi się w dwóch specjalistycznych ośrodkach w Warszawie: w Instytucie Matki i Dziecka, gdzie leczą się dzieci z całej Polski, oraz w szpitalu Klinicznym przy Litewskiej, gdzie leczą się dzieci z woj. mazowieckiego i województw ościennych.

Dodatkowo poprzez długofalowe i cykliczne projekty fundacja wspiera dzieci ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce. Jednym z elementów działania fundacji jest spełnianie niekonwencjonalnych marzeń małych pacjentów. Fundacja organizuje m.in. Międzynarodowe Igrzyska Sportowe (ONKO-OLIMPIADA) dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej i letnie obozy dla dzieci i młodzieży po zakończonym leczeniu, ze wszystkich ośrodków w Polsce - "Wakacje z marzeniami".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze