Warszawa: w karetkach brakuje kierowców, nagminnie rezygnują z pracy

Autor: WP/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 12:22

Na warszawskim rynku usług medycznych brakuje kierowców karetek ratunkowych. Każdego dnia zwalniają się doświadczeni pracownicy pogotowia. Ratownicy alarmują, że niepełne zespoły ratownictwa medycznego nie wyjeżdżają do pacjentów - podaje portal Wirtualna Polska.

Warszawa: w karetkach brakuje kierowców, nagminnie rezygnują z pracy
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Tylko od początku czerwca blisko 50 kierowców i kierowców ratowników medycznych z Warszawy złożyło wypowiedzenia. Powodem jest niezadowalające wynagrodzenie. Kierowca ratownictwa medycznego pracujący w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zarabia od 2500 zł do 3000 zł brutto. To informacje z oferty, która pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Pracy w Warszawie.

Na takie stanowisko poszukiwanych jest 30 osób. Wśród wymagań widnieje: prawo jazdy i uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Dodatkowo kierowcę ratownictwa medycznego musi cechować "wysoko pojęta odpowiedzialność, dokładność, szybkość, umiejętność podejmowania przemyślanych decyzji oraz uprzejmy, ludzki i uczciwy stosunek do wszystkich potrzebujących pomocy".

Istnienie problemu potwierdza Elżbieta Weinzieher, koordynator zespołów ratownictwa medycznego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie. Jak wyjaśnia, gdyby nie było problemu, nie pojawiałyby się ogłoszenia o pracę. Obecnie WSPRiTS radzi sobie w ten sposób, że dokonuje przesunięć między karetkami, uzupełniając braki.

Podobne problemy z brakiem kierowców mają być też m.in. w Sokołowie Podlaskim, Łodzi, Poznaniu czy Olsztynie.

Więcej: wiadomosci.wp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum