Warszawa: w Szpitalu Narodowym przebywa 44 pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2020 13:26

W Szpitalu Narodowym przebywa 44 pacjentów na 84 gotowe łóżka. Od początku jego działania hospitalizowano tam łącznie 170 chorych - poinformował w czwartek Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym działa jako filia CSK MSWiA.

Warszawa: w Szpitalu Narodowym przebywa 44 pacjentów
O północy z wtorku na środę przebywało w szpitalu tymczasowym 44 pacjentów na 84 gotowe łóżka Fot. PTWP

Jak przekazała Iwona Sołtys z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie o północy z wtorku na środę przebywało w szpitalu tymczasowym 44 pacjentów na 84 gotowe łóżka. Dwóch z nich podłączonych jest do respiratorów w sposób nieinwazyjny.

- Jest to metoda, która nie wymaga intubowania pacjenta, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko powstania respiratorowych zapaleń płuc. Wentylując pacjentów metodą nieinwazyjną nie wprowadzamy do ich tchawicy rurki intubacyjnej, co w konsekwencji zmniejsza lub eliminuje konieczność sedacji, czyli różnego rodzaju celowych działań na układ nerwowych mających obniżyć jego aktywność - wyjaśniła.

Wyliczyła także, że 30 pacjentów szpitala tymczasowego, którzy mają wskazania do rehabilitacji, codziennie ćwiczy z fizjoterapeutami CSK MSWiA. Po raz pierwszy w środę przetoczono osocze ozdrowieńca osobie zakażonej koronawirusem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum