Warszawa: w Klinice Budzik do życia wróciły kolejne dzieci

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2014 09:22

W warszawskiej klinice dla dzieci po ciężkich urazach mózgu wybudziło się kolejnych dwoje pacjentów. Liczba wybudzonych w Budziku osób wzrosła do 14.

Warszawa: w Klinice Budzik do życia wróciły kolejne dzieci

Jak podaje Rzeczpospolita, dwoje wybudzonych pacjentów, Filip i Ola, jeszcze w tym roku powinno być poddanych badaniu przez specjalną komisję, która formalnie orzeknie, jaki jest ich stan.

Klinika Budzik, przeznaczona dla dzieci w śpiączce, powstała dzięki uporowi aktorki Ewy Błaszczyk, której córka, Ola, od 14 lat jest w śpiączce. Inicjatorka powstania placówki przyznaje, że cieszy się z każdego odzyskanego życia.

Więcej: www.rp.pl

Klinika Budzik została uruchomiona w lipcu 2013 r. jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Placówka działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Lecznica posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum