Warszawa: uniwerek (nieco) zagrypiony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2009 14:59

15 studentów Uniwersytetu Warszawskiego wróciło z Ukrainy z objawami grypy. Dziekan Instytutu Lingwistyki Stosowanej zdecydował o odwołaniu zajęć do 8 listopada.

Młodzież była na Ukrainie podczas ostatniego weekendu - poinformował Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wszyscy są studentami Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW. Zajęcia w Instytucie zostały wstrzymane.

Główny Inspektorat Sanitarny – jak informuje  Tomasz Misztal, podjął próby nawiązania kontaktu ze studentami. Wiadomo, że dwie z tych osób przebywają w akademiku. Do pozostałych oraz do tych, z którymi mieli kontakt, docierają inspektorzy sanitarni. Inspektorzy podejmą decyzję odnośnie dalszych działań.

Na terenie Polski do tej pory odnotowano 185 przypadków zakażenia wirusem A/H1N1. Zdecydowana większość z nich miała łagodny przebieg.

W wyniku zachorowań na grypę i wywołanych przez nią powikłań na Ukrainie zmarło od ubiegłego piątku 71 osób. W ośmiu z dziewięciu obwodów, w których w związku z grypą ogłoszono kwarantannę, sytuacja z zachorowaniami powoli się stabilizuje. Wzrost liczby chorych odnotowuje się wyłącznie w obwodzie wołyńskim, sąsiadującym z Polską.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum