×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: u bonifratrów w POZ także pediatria

Autor: PWX/Rynek Zdrowia14 listopada 2015 12:13

Warszawska przychodnia oo. Bonifratrów uruchomiła poradnię dla dzieci. Otwarta w listopadzie poradnia dla dzieci to kolejny krok w rozwoju Zespołu Poradni i Lecznictwa Bonifratrów w Warszawie w ramach POZ.

Warszawa: u bonifratrów w POZ także pediatria
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Świadczenia finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia u bonifratrów obejmowały dotąd: gabinet lekarza rodzinnego, gabinet pielęgniarki środowiskowej oraz gabinet zabiegowy. Teraz dołączyły do tego porady pediatryczne.

Lecznica dla najmłodszych to dwa gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień. Rodzice mogą uzyskać tu bezpłatne konsultacje dzieci zdrowych i chorych, kwalifikacje dzieci zdrowych przed szczepieniami oraz bilanse zdrowia dzieci, by kontrolować stan ich zdrowia i rozwoju oraz wcześnie wykrywać zaburzenia rozwojowe, wady wrodzone czy choroby przewlekłe.

Jak wynika z informacji dla mediów przekazanej przez Zespół Poradni i Lecznictwa Bonifratrów, aktualnie przyjmowane są zapisy do podstawowej opieki zdrowotnej zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Zespół dysponuje pełnym zapleczem diagnostycznym, a dla osób zdeklarowanych do podstawowej opieki zdrowotnej wszystkie badania przewidziane w standardzie POZ w ramach ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia (diagnostyka laboratoryjna, EKG, USG i RTG) są wykonywane nieodpłatnie.

Zespół Poradni Bonifratrów łączy najnowsze rozwiązania w diagnostyce i leczeniu z 400 latami tradycji zakonu szpitalnego. Oprócz leczenia opartego o farmakoterapię, placówka prowadzi też leczenie za pomocą ziół ordynowanych przez zespół lekarzy posiadających wiedzę z zakresu fitoterapii. Leki roślinne i mieszanki ziołowe sporządzane są w aptece działającej przy przychodni według tradycyjnych receptur zakonnych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze