Warszawa: u 11 podchorążych WAT potwierdzono zakażonie koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 19:19

U 11 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowała we wtorek (14 kwietnia) rzeczniczka uczelni Ewa Jankiewicz. To osoby z akademika, który objęto kwarantanną pod koniec marca w związku z zachorowaniem mieszkającej tam studentki.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak podała rzeczniczka, wymazy pobrano od wszystkich osób, które decyzją komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie do 20 kwietnia zostały objęte kwarantanną w Akademiku Wojskowym nr 3 WAT. Jest to 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych.

- Po pobraniu wymazów od wszystkich osób objętych kwarantanną wynik pozytywny stwierdzono u 11 podchorążych. Wszystkie te osoby nie wykazują żadnych objawów chorobowych COVID-19 - poinformowała rzeczniczka WAT.

Osoby z wynikiem pozytywnym - podała Jankiewicz - zostały przekwaterowane do oddzielnych pomieszczeń w ramach akademika objętego kwarantanną. Jak zapewniła, stan zdrowia wszystkich osób objętych kwarantanną jest na bieżąco monitorowany przez WOMP Modlin.

- Podchorążowie zakwaterowani w pozostałych akademikach nie są objęci kwarantanną, akademiki nie są zamknięte - zaznaczyła rzeczniczka uczelni.

Akademik nr 3 objęto kwarantanną w drugiej połowie marca, po tym, jak zaistniało podejrzenie zakażenia koronawirusem u mieszkającej tam studentki. Kobieta trafiła do szpitala. 25 marca uczelnia poinformowała, że badania studentki potwierdziły COVID-19. Kwarantannę wówczas przedłużono.

Informację na temat potwierdzenia przypadków koronawirusa u 11 podchorążych WAT wcześniej podała rozgłośnia RMF FM.

Agnieszka Ziemska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum