Warszawa: to salmonella była prawdopodobnie przyczyną zbiorowego zatrucia

Autor: TVN/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2018 09:26

To salmonella była najprawdopodobniej przyczyną zatrucia pokarmowego, przez które kilkunastu klientów popularnej sieci warszawskich kawiarni  trafiło do szpitala - poinformowała Mazowiecka Inspekcja Sanitarna.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

U 18 osób stwierdzono zatrucie, 15 z nich nadal przebywa w szpitalu.  Wszystkie osoby miały zatruć się po wizycie w kawiarniach sieci Green Caffe Nero. W reakcji na doniesienia klientów w lokalach firmy na terenie całego kraju zostały wycofane ciasta z kremem, które mogły być przyczyną problemów.

Inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie już w trakcie długiego weekendu rozpoczęli postępowanie w tej sprawie.  Z przeprowadzonych kontroli wynika, że błąd mogła popełnić sieć Green Caffe Nero.

W skontrolowanych punktach nie został zachowany reżim temperatury, to znaczy ciasta z kremami nie były właściwie przechowywane i należycie zabezpieczone. Producent przekazuje ciasta też do innej sieci i do prywatnych odbiorców, ale zgłoszenia tego zatrucia pokarmowego dotyczą wyłącznie Green Caffe Nero - przypomina TVN24.

Ze wstępnej dokumentacji medycznej wynika, że prawdopodobnie przyczyną zatrucia była bakteria salmonella. Ostatecznie potwierdzi to jeszcze posiew bakteriologiczny. 

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum