Warszawa: ten film zmieni postrzeganie porodu?

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2013 15:19

W środę (20 lutego) w warszawskiej siedzibie Fundacji Rodzić po Ludzku zaplanowano bezpłatny pokaz filmu "Poród w ekstazie". Autorka filmu zwraca uwagę, że poród zbyt często odbywa się obecnie w szpitalu, pod kontrolą aparatury i techniki medycznej, a poza kontrolą rodzącej kobiety.

Warszawa: ten film zmieni postrzeganie porodu?

Jak przekonują organiarzy pokazu z Fundacji Rodzić po Ludzku, jest to wyjątkowy obraz, który może zmienić wiele w kwestii postrzegania porodu.

Debra Pascali-Bonaro, twórczyni filmu, rzuca ostateczne wyzwanie krążącym w naszej kulturze mitom, ujawniając widzom wspaniałe, emocjonalne, duchowe i fizyczne uniesienie, jakiego źródłem mogą być narodziny. Pokazuje, że kobiety mogą cieszyć się porodem, a nie tylko go znosić. Pascali-Bonaro rzuca wyzwanie powszechnym uprzedzeniom, zapraszając widzów do obejrzenia takiego właśnie sposobu urodzenia dziecka.

Daria Omulecka z Fundacji Rodzić po Ludzku informuje, że liczba miejsc na pokazie jest ograniczona. Zapisy odbywają się wyłącznie telefonicznie  - 22 887 78 76 w. 10.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum