Warszawa: szpitale w podwyższonej gotowości

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2010 11:49

Warszawskie służby medyczne przygotowują się do obsługi sobotnich uroczystości żałobnych.

Powstanie siedem specjalnych punktów medycznych. Doraźnej pomocy będzie udzielać kilkuset ratowników.

O konieczności przygotowania się do przyjęcia większej liczby pacjentów i wzmocnienia personelu powiadomiono szpitale: na Solcu, Praski, Wolski, Czerniakowski, im. Dzieciątka Jezus, im. prof. Orłowskiego oraz Szpital Dziecięcy.

Jak poinformował PAP rzecznik stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk, na pl. Piłsudskiego i w Ogrodzie Saskim będzie rozlokowanych siedem namiotów, w których zostaną utworzone punkty medyczne. W każdym będą do dyspozycji cztery łóżka polowe, dwa zespoły ratownictwa, dwie karetki. W okolicach placu stanie 18 karetek; doraźnej pomocy będzie udzielało kilkuset ratowników.

– Służby medyczne, szpitale, karetki są odpowiednio przygotowane do udzielania pomocy" - ocenił Andryszczyk. "Może dochodzić do omdleń. Szczególnie na początku i na końcu uroczystości, gdy trzeba będzie iść w napierającym tłumie – zaznaczył.

Marek Niemirski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie powiedział PAP, że akcję koordynuje specjalnie powołany sztab. Dodał, że w okolicach placu Piłsudskiego będzie przygotowany sprzęt medyczny oraz leki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum