Warszawa: szpitale będą ćwiczyć przed Euro 2012

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 23 października 2009 08:05

18 listopada trzy warszawskie szpitale wezmą udział z ćwiczeniach dotyczących zabezpieczenia medycznego. To sprawdzian przed Euro 2012.

W trakcie ćwiczeń ratownicy udzielą pomocy 150 "rannym" statystom. Poszkodowani trafią do szpitali karetkami, autobusem i helikopterem – informuje Życie Warszawy.

– Chcemy sprawdzić możliwości transportowe i przekonać się, czy w jednej chwili uda się przewieźć sporą grupę ludzi i dostarczyć do szpitala. Będziemy też weryfikować, czy szpitale poradzą sobie z tak dużą liczbą poszkodowanych jednocześnie – mówi Włodzimierz Rycerski z Biura Polityki Zdrowotnej stołecznego ratusza.

Na Stadionie Narodowym pojawią się lekarze i ratownicy, którzy będą badać rannych. Pięćdziesiąt osób - w stanie zagrożenia życia i wymagających natychmiastowej pomocy - trafi na oddziały ratunkowe stołecznych szpitali.

Statyści będą transportowani osiemnastoma karetkami do Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Szpitala Bielańskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki i Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego. Tam otrzymają pomoc. Na Stadionie Narodowym ma wylądować też helikopter.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum