×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: świetlica dla dzieci z HIV "po liftingu"

Autor: LJX/rynekaptek.pl08 marca 2012 10:03Aktualizacja: 08 marca 2012 10:10

W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie odnowiono świetlicę dla dzieci z HIV. Dzięki inwestycji jest przyjaznym miejscem spotkań najmłodszych pacjentów.

Warszawa: świetlica dla dzieci z HIV "po liftingu"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W świetlicy pojawiły się nowe, kolorowe meble, telewizor oraz Play Station 3. Wkrótce do wyposażenia dojdzie jeszcze odtwarzacz dvd, dekoder do telewizji satelitarnej i kolorowa tablica.

- Nasza klinika opiekuje się na stałe około 150 dzieci. Bywa, że jednocześnie hospitalizowanych jest kilkoro, ale zdarza się i tak, że przez miesiąc dziecko jest w szpitalu samo. Dlatego ta świetlica jest tak istotna - mówi prof. Magdalena Marczyńska, ordynator Zakaźnego Oddziału Pediatrycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Remont i wyposażenie świetlicy było możliwe dzięki środkom i pracy wolontariuszy w ramach programu Pozytywnie Otwarci uruchomionego w maju ubiegłego roku. W lutym br. ruszył  współfinansowany ze środków z konkursu Pozytywnie Otwarci projekt Polskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej Res Humanae, która skupiła się na przywracaniu aktywności społecznej i ochronie praw osób żyjących z HIV z współwystępującym problemem uzależnienia.

Są to osoby szczególnie narażone na dyskryminację i wykluczenie. Dzięki funduszom z konkursu możliwe stało się rozszerzenie finansowanego dotychczas z kasy Miasta st. Warszawy programu o takie moduły jak szkolenia i stałe poradnictwo psychologiczne dla osób potrzebujących.

Celem Programu Pozytywnie Otwarci jest promocja profilaktyki HIV oraz wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. W ramach programu Pozytywnie Otwarci organizowany jest Konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum